הצורך של מנעולן בעיר
מנעולנים בפריסה ארצית
אל תתקעו בחוץ סתם! חייגו עכשיו!

להזמנות התקשרו:
050-8200540

בהנהלת
אייל


מהו מפתח לרכב, ומה יכול להשתבש?

Posted in עולמו של מנעולן

מפתח לרכב הוא מפתח המשמש להתנעת כלי הרכב. רוב מפתחות הרכב המודרניים משתמשים בחיתוכים סימטריים, וחלק משתמשים בחיתוכים בפאה העליונה והתחתונה של המפתח, ולאו דווקא בחיתוכים בקצוות, כדי לסובב את מנעול הרכב. למפתח הרכב יש שימושים מספר לרכב, שהוא מגיע איתו. מפתח לרכב יכול לפתוח את דלתות הרכב, הוא יכול התניע את הרכב, לפתוח את תא המטען ואף לפתוח את תא הכפפות. לחלק ממפתחות לרכב יש מפתח שנקרא VALLET KEY, אשר מתניע את הרכב, ופותח את הדלת של הנהג, אך אינו פותח את תא המטען ואת תא הכפפות. חלק ממפתחות לרכב אלה, בעיקר ברכבים החדישים והספורטיביים, עושים עוד צעד, ומגבילים את המהירות המקסימלית, שרכב כזה יכול לנסוע עם מפתח כזה. לאחרונה טכנולוגית האימובילייזר תפסה בשוק, וכיום ישנן הרבה מדינות, שאף לא מאפשרות ייבוא של רכבים חדשים ללא טכנולוגיה זו. חלק מן הרכבים מסתמכים על אמצעים אלקטרוניים להתנעת הרכב ולא מפתחות לרכב מכאניים, כמו הכרטיסים החכמים של רנו או המפתחות החכמים של מרצדס, במוו ולקסוס.

איך זה עובד?

מפתח לרכב מאזדהכיום מנגנוני הסוויץ' להתנעה משולבים עם נעילת הגה אלקטרונית כמו בבמוו או מרצדס או נעילת ידית ההילוכים, שיטה, שמיושמת לדוגמא ברכבים החדשים של סאאב. בסאאב הסוויץ' נמצא בין שני המושבים הקדמיים על מנת למנוע פגיעה בנהג במקרה של התנגשות. חשוב לבצע לרכבים מכל סוג שכפול מפתחות לרכב.

ישנם מפתחות רכב, אשר ידועים ביכולתם להרתיע גנבי מכוניות. דוגמא מצוינת לכך הם מפתחות לרכב החכמים של חברת מרצדס. המפתח החכם של מרצדס אינו משתמש במפתח רגיל אלא במפתח, שמכיל מעגל אלקטרוני המייצר בקצהו שידור אינפרא אדום בתדר מסויים, ואשר מחשב הרכב קורא, ומחליט אם זהו התדר הנכון, וכך לאפשר התנעה או למנוע התנעה של הרכב. המפתחות החכמים הללו יכולים להיות מאוד יקרים, ויצור אחד כזה יכול להגיע בארץ לסכומים של 2000-3000 שקלים. חלק מיצרני הרכב משתמשים במפתח משולב עם שלט הרכב. מדובר במפתח המקופל בשלט הרכב, ואשר נשלף כמו אולר בלחיצת כפתור. המפתחות הללו נמצאות בשימוש נרחב בחברות כמו לנדרובר ותשלובת פולקדוואגן-אאודי.

מפתח לרכב עם אימובילייזר

מפתחות שביב אימובילייזר הם מפתחות לרכב, אשר מכילים שביב המתקשר בתדר רדיו עם יחידת האימובילייזר ברכב. כאשר המפתח לרכב מסתובב ביחידת ההתנעה, מחשב הרכב שולח אות בתדר רדיו אל השביב, אשר שוכן במפתח לרכב. לשביב עצמו אין סוללה והוא מקבל את הכוח מאות הרדיו, ששולח המחשב. השביב במפתח לרכב צריך להיות מתוכנת כך, שיוכל לשלוח קוד חזרה למחשב הרכב. אם השביב אינו מגיב או הקוד אינו נכון. הרכב לא יתניע. בצורה כזאת בעל הרכב יכול לדעת, שהתגברות מכאנית על מנעול ההתנעה לא יספיק בשביל להתניע את הרכב , ובנוסף, הרבה יותר קשה לשכפל מפתח לרכב ללא אישור בצורה כזאת.

צוות מנעולן רום מנעולים הינו צוות מקצועי בעל ניסיון רב בכל סוגי הרכבים. אם יש לכם צורך הזמינו עד היום מנעולן רכב, ונגיע אליכם בהקדם.