הצורך של מנעולן בעיר
מנעולנים בפריסה ארצית
אל תתקעו בחוץ סתם! חייגו עכשיו!

להזמנות התקשרו:
050-8200540

בהנהלת
אייל


מהו מנעול קומבינציה? כל מה שצריך לדעת

Posted in עולמו של מנעולן

מנעול קומבינציה אדוםמנעול קומבינציה או "מנעול צירופים" הינו מנעול ללא מפתח אשר פתיחתו מותנית בצירופי מספרים שנקבעו מראש על ידי המשתמש. כפי שנאמר קודם מנעול קומבינציה הוא מנעול ללא מפתח מה שמהווה היתרון שלו והחיסרון שלו בו זמנית. שימוש במנעול ללא מפתח חוסך את האחריות בשמירה על מפתח ומונע את המצב בו הוא יכול להיתקע או להישבר בתוך המנעול.

לעומת זאת, עבור רובם של האנשים מנעול קומבינציה פחות נוח לשימוש ופתיחתו אורכת זמן רב יותר מאשר פתיחה על ידי מפתח. חשוב לציין שגם במנעול קומבינציה ישנה אחריות על שמשתמש לזכור צירוף של מספרים ושמירתם במקום בלעדי שלאף אחד לא ידוע על קיומו.

קיימים בשוק מגוון מנעולי קומבינציה והפשוטים ביותר נקראים "מנעולים בעלי שתי חוגות”, המצויים בדרך כלל במנעולי אופניים או קטנועים. המנעול עובד בצורה כזו שברגע שמכניסים זיז משונן למנעול, השיניים של הזיז מתאימות בדיוק לדיסקיות ובכך המנעול נפתח.

סוג נוסף נקרא "מנעולים בעלי חוגה בודדת" אשר מתואמת עם מספר דיסקיות במקביל. המשתמש מסובב את החוגה עם כיוון השעון למספר הראשון, נגד הכיוון למספר השני וחוזר חלילה עד להקשת הצירוף המתאים ובכך, החריצים מתלכדים ומאפשרים לבריח להיכנס והמנעול מפתח. מנעולים אלה נפוצים בעיקר בכספות או לוקרים בבתי ספר.

בנוסף, קיימים מנעולי קומבינציה דיגיטלים משוכללים יותר הנפוצים בעיקר על דלתות כניסה לבניין מגורים, בתים פרטיים, עסקים וחברות. היתרון של מנעול מסוג זה הוא שכל אחד יכול לקבל קוד אחר, אך אם גורם זר יכיר את הקוד של הדלת והקוד לא יוחלף מידי תקופה יש סכנה ממשית לפריצת הדלת.

מנעולנים ופורצים חייבים להיות מודעים גם למנעולי הקומבינציה ומומחים בפריצתם והתקנתם. מנעולי הקומבינציה הם חלק בלתי נפרד ממערך ההגנה בו משתמשת האוכלוסיה. כיום, כמעט ואין דלת כניסה לבניין ללא קוד כניסה וכספת חדישה ללא מנעול קומבינציה. הכרת המנעולים ואת הסוגים השונים, יהפכו כל מפגש של מנעולן עם מנעול לפשוט, מהיר וקל יותר. מקצועיותו של מנעולן נמדדת גם בהכרות שלו במנגנוני הפעולה החדישים ובדרכים יצירתיות לפריצת מנעולים.