הצורך של מנעולן בעיר
מנעולנים בפריסה ארצית
אל תתקעו בחוץ סתם! חייגו עכשיו!

להזמנות התקשרו:
050-8200540

בהנהלת
אייל


מהו וכיצד בנוי מנעול לרכב

Posted in עולמו של מנעולן

מנעול לסוויץ' לרכבמנעול לרכב, הוא קו ההגנה הראשי בין רכבך לבין גנבי רכבים. יצרני הרכב נמצאים במלחמה מתמדת אל מול גנבי הרכב, כאשר צד אחד מוצא דרכים יצירתיות להקשות על פורצי רכבים ואילו הצד השני מוצא דרכים עוד יותר יצירתיות להתגבר על המכשולים הללו.

כאשר אנו מדברים על מנעול לרכב אנו מתכוונים, למעשה, לשני חלקים עקריים במנעול לרכב. החלק הראשון הוא הצילינדר של המנעול לרכב, וזהו החלק, אשר עימו המפתח מתקשר. החלק השני הינו המנגנון של המנעול לרכב, אשר פותח  פיסית את הדלת של הרכב.

הצילינדר של מנעול הרכב

הצילינדר של מנעול לרכב מורכב בעיקרו משני חלקים עקריים. החלק הראשון התוף של הצילינדר. התוף הוא החלק הגלילי, אשר אותו מפתח לרכב נכנס אליו, ומסובב. התוף מחובר בקצהו השני למפרק, אשר מחובר למנגנון של המנעול לרכב, ואשר על ידי סיבובו, יוצר תנועה, אשר פותחת את את הרכב. החלק השני של הצילינדר של המנעול לרכב, הוא המעטפת החיצונית, אשר מכילה את התוף. המעטפת מחזיקה את הקפיצים והפינים, אשר מאפשרים לדעת מתי לתת או לא לתת לתוף להסתובב. הצילינדרים משתנים באיכותם וישנם לעיתים ניואנסים של הבדלים ביניהם.

מנעול לרכב מבוסס פינים קפיציים

המנעול הכי נפוץ לרכב מזה שנים בתעשיית הרכב, הוא המנעול לרכב, המבוסס על פינים קפיצים. זוהי היא אותה מערכת מנעולים, אשר משמשת את רוב המנעולים בעולם מזה שנים רבות, והוכיחה את יעילותה זה מכבר. הבעייה עם מנעולים אלו, היא שבמשך השנים גנבים למדו כיצד להתגבר על המנעולים הללו יחסית בקלות, וכבר אינם נחשבים למנעולים בטיחותיים מספיק עבור נכסים, אשר שווים כסף רב כמו רכבים ובמיוחד רכבי יוקרה.

מנעול לרכב מבוסס וואפרים

השיטה החדשה של מנעולים לרכב היא שיטה של צילינדרים מבוססי וואפרים. הוואפרים הם סדרה של לוחות מחוררים הנמצאים בתוך התוף, בעוביים שונים, אשר מאפשרים למפתח לפתוח את המנעול לרכב על ידי מערכת שיניים, אשר נמצאת בחלק העליון והחצון של המפתח ולא בקצהו. שיטה זו של מנעול לרכב, היא קשה מאוד לפריצה, וכבר הפכה למנעול לרכב סטנדרטי לרכבים החדשים ורכבי היוקרה. על מנעולים אלה לרכב עדיין ניתן להתגבר, אך רמת המיומנות של הגנב צריכה להיות גבוהה בעשרות מונים, והזמן הנדרש לפריצה הוא הרבה יותר ארוך.

מנגנון של מנעול לרכב

מנגנון הנעילה של המנעול לרכב, הינו המערכת, המתרגמת את סיבוב התוף בצילינדר לתנועה קווית הפותחת את הדלת של הרכב. ישנם מגוון  של מנגנונים, כאשר כל חברה יכולה לפתח מנגנון משלה.

התקנת מנעול לרכב

לעיתים אתה נמצא במצב, בו אתה צריך להחליף מנעול לרכב. יכול להיות מישהו ניסה לפרוץ את המנעול והרס אותו תוך כדי, או יכול להיות, שהמפתחות של הרכב הלכו לאיבוד או נגנבו, וכבר לא בטוח להשאר עם המנעול לרכב הנוכחי. התקשר למנעולן רום מנעולים ונשלח מנעולן רכב עד אליך.